L’Objet'nin kurucusu Elad Yifrach ile “Altın” hakkında

L’Objet koleksiyonlarında her zaman 24 ayar altın, platin ve yarı değerli taşlar kullanıyor. Fakat bunların içinde en çok dikkat çeken her zaman koleksiyonlardaki altın ve altın rengi..

Elad Yifrach

L’Objet’nin kurucusu ve kreatif direktörü Elad Yifrach ile “Altın” ı konuştuk.

Koleksiyonlarınıza bakınca sıkça Altın görüyoruz. Sizi Altına çeken nedir?

Altının sonsuz görsel potansiyeli olduğunu düşünüyorum ve altının dünyada bilinen en eski “değer”li malzeme. Her kültürde farklı anlamları var ama bence ortak nokta olarak dokunduğu objeyi sihirli bir şekilde bir sanat eserine dönüştürmesi. Bana tasarımcı olarak ilham veren ise bir malzemenin insanlar üzerindeki etkisini yeniden keşfetmek ve bunu modern bir dokunuş ile değiştirmek.

Altını evlerinde kullanmaya çekinen kişilere, bu rengi ve tonlarını evlerinde kullanmaya başlamaları için bir tavsiyeniz var mı?

Altın gerçekten çok değerli ve bunu evlerdeki almosferi daha şık bir hale dönüştürmek için gizli bir detay olarak kullanmaya başlayabilirler.

Aynen moda da olduğu gibi, evde de ortama son bir dokunuş, son bir detay ekleyerek mekanı daha kişilikli hale getirebilirsiniz; ve altın bir obje bunun için en uygun.

Peki siz altını evinizde nasıl kullanıyorsunuz?

Ben sofralarımda altın kullanmayı çok seviyorum ama bunu hiçbir zaman abartmadan, belirli detayları altın kullanarak yapmayı seviyorum. Beyaz yemek takımlarımı altın suplalar üzerinde kullanıyorum; altın peçete halkaları ve bazen altın detaylar ile süslenmiş tuzluk biberlikler kullanıyorum. Bütün iş masadaki dengeyi doğru kurmakta.

Çalışma odamda ve kütüphanemde altın çerçeveler, ofis aksesuarları, kokulu mumlar kullanıyorum.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Onayla