Lalique - Lüks Fransiz Kristali Lüks Alışverişin Adresi Luxuria'da!

Yüzyıldan uzun bir süre önce 1888'de kurulan Lalique, Fransız lüksünün nihai sembolü olarak varlığını sürdürüyor. Lalique adı mücevherin parlaklığını, kristalin harika şeffaflığını ve parlaklığını çağrıştırıyor. Lalique, marka kurulmadan önce, bir insanın, dahi bir sanatçının, René-Jules Lalique'nin ve yaratıcı ateşini paylaşan mirasçılarının adıydı.

René Lalique, zanaatkar ve kuyumcu Louis Aucoc'un ie çalıştığı süre zarfında, Paris'teki Ecole des Arts Décoratifs'deki derslere katılırken mücevher yapımı tekniklerini öğrendi. 1885'te Jacta, Cartier ve Boucheron gibi bazı büyük mücevher evleri için bağımsız bir tasarımcı olarak tanındıktan sonra, René Lalique Paris'teki Place Gaillon'daki kuyumcu Jules Destape'nin atölyesini devraldı.René Lalique dünyaca ünlü birçok tasarım yarışmaları kazandı, çalışmalarını sergiledi ve aktris Sarah Bernhardt gibi tanınmış kişiler için mücevherler yarattı. "Daha önce hiç görülmemiş bir şey yaratma" arzusu, ona "modern mücevherin mucidi" ünvanını kazandırdı. Dönemin mücevher tarzlarında devrim yaratarak, önde gelen sosyetelerin gözdesi haline geldi ve en seçkin kuyumcular tarafından beğenildi. 

Lalique Pivoiners Kristal Mor Vazo

 

Markanın bugün vizyonu, kurucusu René Lalique'in yaratıcı dehasını, kristalden muhteşem parfüm şişeleri çıkararak, heyecan verici ve duygusal mücevher tasarımlarını canlandırarak, imza niteliğindeki saten kontrastlarıyla dekoratif objeler yaratarak fabrikanın sınırlarını zorlayarak sürdürmek, hayata geçirmektir. Kristalde sınırlı sayıda üretim yapmak ve kültürel mirasını yeniden yaratmak için ünlü sanatçılarla birlikte çalışarak, eve adanmış benzersiz bir Lalique dünyası yaratan büyük mimari projeleri hayata geçiriyor.

Lalique sanatçı ve tasarımcı ekibi aracılığıyla, çağdaş sanat dünyasının önde gelen isimleriyle, sanat temelleriyle ve istisnai tasarımcılarla ortaklık kurarak eşsiz ve nadir parçalar yaratmak için güçlerini birleştirmeye devam ediyor. Lalique, sanatçılara taze ilham ve motifler sunarak, ışık şeffaflığı, renk ve dış hatların etkileşimi yoluyla yeni ufuklar açıyor. Sanat ve kristalin büyülü birleşimi, sanat eserleri için yeni bir boyut, yeni bir ifade biçimi yaratıyor.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Onayla