Michael Aram'ın Büyülü Dünyası!

Ressam, heykeltıraş ve sanat tarihçisi olarak eğitim alan Michael Aram, geçmişten gelen tecrübesini dekoratif sanatlara özenle uyguladı. Lirik ve genellikle esprili olan çalışmaları, geniş bir medya yelpazesini kapsar ve zengin ve değişken bir ilham kaynağını ortaya çıkarır. Doğa, mitoloji, anlatı öykü anlatımı ve saflaştırılmış biçimi kombine eder. Michael Aram'ın çalışmaları zanaat ve asırlık el işçiliği geleneklerinin bir kutlamasıdır. Bu yetenekli sanatçının ayırt edici özelliği, en önemli üç idealinin, özgünlük, anlatı ve zanaatkarlık kalıcı birleşimidir.

Michael Aram Delhi'ye ilk seyahatinde keşfettiği canlı zanaat geleneğinin zenginliğinden etkilendi. Dövülen metalin sesini dinleyerek ve pişmiş pekmezin aromasını arayarak eski şehirde zanaatkarlar aramaya başladı. Karşılaştığı zanaatkârlar kova, kürek ve makas gibi sıradan nesneler yapıyorlardı, ancak Michael Aram için geleneksel teknikleri olağanüstüydü. Michael Aram , zanaatkarları, ailelerin yüzyıllardır yaptığı gibi yaptıkları şeyleri gözlemleyerek onlarla saatler harcadı. Bu yetenekli zanaatkarların yetenekleri ve alçakgönüllülüğünden etkilenen Michael Aram, Hindistan'da 30 yılı aşkın süredir işini yarattığı bir stüdyo kurdu. Bugün, sanatçı ve zanaatkâr arasındaki aynı yaratıcı etkileşimin Michael Aram'ın yaptığı her nesnenin kaynağı olmaya devam ettiği atölyesinde onunla birlikte 200'den fazla zanaatkâr çalışıyor.

Michael Aram, çevresinden oldukça ilham alıyor ve çoğu zaman, günlük hayatta gözden kaçabilecek nesnelerden heykeller yapıyor. Doğa onun en büyük ilham kaynağıdır. Yapıtları, insanlığı yansıtan nesneler yaratmak için el yapımı süreçte doğuştan gelen kusurları doğanın mükemmel kusurlu güzelliğiyle birleştiriyor. Parçalarının çoğu zengin bir hikaye, içsel sembolizm ve köklü bir anlamla kökleşmiş ve Michael Aram’ın sembolü haline gelmiştir. Michael Aram çalışmaları sadece el yapımı hayattaki güzel nesnelerin bir keşfi ve kutlamasıdır.

"İşim, insanlığı yansıtan nesneler yaratmak için el yapımı süreçte doğuştan gelen kusurları doğanın mükemmel kusurlu güzelliğiyle birleştiriyor." Michael Aram

Sanatçının koleksiyonları Michael Aram New York, Los Angelas, Miami ve İstanbul'da Luxuria Mağazasında satılmaktadır.

Michael Aram Sofra Ürünleri I Luxuria

*The World of Michael Aram

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Onayla