Homemade Aromaterapi Yüz Bakımı

Doğal Yüz Bakım Ürünlerinin İçerikleri 

Doğal cilt bakımında Uçucu Yağlar, Sabit Yağlar, Bitki Suları, Killer ve Doğal Fermantasyon Sirkeler kullanılır. Bu içeriklerle cildimizin farklı ihtiyaçlarına göre farklı kombinasyonlar oluşturarak doğru bakımı sağlayabiliriz. Homemade Aromaterapi uçucu Yağları mutlaka bir Soğuk Sıkım Sabit Yağ içerisine damlatarak cilde uygulamalı, kullandığımız içeriklerin güneş ışığında vereceği tepkiye göre kullanım saatimize karar vermeliyiz.

Evde Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı 

Evde doğal cilt bakımı sabah ve akşam bakımı olmak üzere günde iki defa yapılabilir. Sabah uyandığınızda cildinize dokunun, eğer yağlanma hissederseniz Homemade Aromaterapi Kastil Sabun veya Keçi Sütü Sabunu gibi doğal bir sabun ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Eğer cildiniz çok yağlı değilse sadece soğuk su ile yıkayarak cilt bakımınıza başlayabilirsiniz. Sonrasında cilt tipinize göre Homemade Aromaterapi Gül Suyu, Papatya Suyu, Lavanta Suyu ya da Mersin Suyu’nu tüm yüzünüze fıslayıp, nemin çekilmesini bekleyin. Bu işlemi gün içinde birkaç sefer yaparak nemlilik ve ferahlık yaratabilirsiniz. Sonrasında Shea Butter bazlı yüz nemlendiricimizden bir nohut tanesi kadar alıp yüzünüze nazikçe uygulayabilirsiniz. Shea Butter rüzgar ve soğuğa karşı kalkan görevi görerek kış aylarında cildinizi koruyacaktır. Çabuk yağlanan bir cilde sahipseniz yaz aylarında Homemade Aromaterapi Soğuk Sıkım Jojoba Yağı gibi daha hafif bir nemlendirici alternatifini tercih edebilirsiniz. Akşam uyumadan önce eğer makyaj yaptıysanız nemli bir pamuğun ya da müslin bezin üzerine birkaç damla Üzüm Çekirdeği veya Jojoba Yağı damlatarak makyajınızı temizleyip sonrasında yüzünüzü kastil sabunumuz ile yıkayabilirsiniz. Bitki hidrolatınızla devam ettirdiğiniz akşam cilt bakımınızı, Homemade Aromaterapi Göz Altı Serumunu göz çevrenize ve cildinize uygun bir sabit yağ ile hazırlanmış cilt bakım serumunuzu tüm yüzünüze uygulayarak bitirebilirsiniz. Dilerseniz Pembe Kuvars Roll ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Cilt ve Makyaj Temizleme için Doğal Ürünler 

Cilt ve Makyaj temizliğinde kastil sabunlar ve sabit yağlar kullanılabilir. Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı ve Hint Yağı’nda oluşan Kastil Sabunu tüm cilt tipleri için uygundur. Keçi Sütü Sabunu özellikle çok kuru, yıpranmış, hassas ve olgun ciltler tarafından tercih edilebilir. Makyaj temizliğinin doğru yapılması, gözeneklerimizin açık kalması açısından çok önemlidir. Makyaj ürünleri yağ bazlı oldukları için makyajımızı bir sabit yağ yardımı ile temizlemek gerekecektir. Soğuk Sıkım Hint Yağı veya Jojoba Yağı bu temizleme için çok uygundur. Homemade Aromaterapi Makyaj Temizleyicisi ise Soğuk Sıkım Kayısı Çekirdeği Yağı ve Üzüm Çekirdeği Yağından oluşan içeriği ile her cilt tipinin hem yüz hem de göz makyajı temizliğinde kullanılabilir.

Cilt Türlerine Göre Maskeler

Cilt bakımı rutinimize derinlemesine temizlik ve arınma amacıyla evde kolayca hazırlayabileceğimiz maskeleri de ekleyebiliriz. Bu maskeleri hazırlarken Bentonit, Kaolin ve Rhassoul Killerinden, Ham Bal, Aloe Vera Jel, Organik Hindistan Cevizi Şekeri ve Süper Besinlerden yararlanabiliriz. Kil maskeleri nem ve yağ çekici özelliğinden yararlanırlar. Homemade Aromaterapi’nin killerinden Bentonit Kili, özellikle yağlı ve akne problemi yaşayan ciltler tarafından tercih edilebilir. Onarıcı etkiye de sahip Kaolin Kili her cilt tipi için uygunken, detoks özellikli Rhassoul kili daha çok kuru ve olgun ciltlere uygundur. Bu killerle hazırlanan maskelerde mutlaka dengeleyici bir baz yağ veya hidrolat da bulunmalıdır. Dilerseniz sizler için hazırladığımız Bentonit Kil içerikli Homemade Aromaterapi Kil Maskesini de tercih edebilirsiniz.
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Onayla